Serwis samochodowy – obowiązkowe wyposażenie

serwis samochodowy

Serwis samochodowy – usługi na poziomie

Serwis samochodowy to warsztat, w którym świadczone są usługi przeglądu, konserwacji i naprawy pojazdów. Aby mogły one być wykonywane na najwyższym poziomie poza wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem mechaników równie istotne jest samo wyposażenie serwisu. Zarówno urządzenia jak i narzędzia powinny być jak najlepszej jakości i certyfikowane, aby bezproblemowo i bezawaryjnie mogły służyć przez długi czas.

Serwis samochodowy – obowiązkowe wyposażenie

W warsztacie samochodowym jest bardzo długa lista niezbędnych przyrządów, bez których nie powiedzie się ani fachowa diagnostyka ani późniejsza naprawa. Szczególnie trudno w samochodach najnowszej generacji zdiagnozować usterki bez użycia specjalistycznego sprzętu i oczywiście oprogramowania. Tak więc komputer diagnostyczny to podstawa wyposażenia warsztatu samochodowego. Ponadto w profesjonalnym serwisie znajdziemy następujące urządzenia i osprzęt:

– Spawarka/Migomat – Kompresor – Wypalarki
– Agregat prądotwórczy – Podnośnik hydrauliczny – Zgrzewarki
– Prostownik – Myjka ciśnieniowa – Wyważarki
– Wkrętarki – Frezarka – Szlifierki
– Obrabiarki specjalistyczne – Belka do demontażu silnika – Ciśnieniomierze
– Młot udarowo-obrotowy – Stacja do obsługi klimatyzacji – Testery diagnostyczne
– Imadło ślusarskie – Pistolet lakierniczy – Urządzenia do geometrii
– Prasa hydrauliczna – Pilarki – Nitownice
– Gwintownice – Lutownice – Wiertarki

Jak widać w powyższym zestawieniu, które obejmuje jedynie część kompletnego zaopatrzenia warsztatu sprzęt specjalistyczny jest naprawdę niezwykle istotny w pracy mechanika samochodowego.

Warsztat samochodowy – niezbędne klucze

Klucz to atrybut mechanika, tak więc w serwisie jest ich całe mnóstwo. Jako podstawowe wyposażenie warsztatu wykorzystywane są przy bardzo wielu czynnościach naprawczych. Dzięki różnorodności i jednocześnie specjalnej konstrukcji przeznaczone są do konkretnych elementów i tym samym usprawniają i ułatwiają pracę. Poza tradycyjnymi kluczami płaskimi, płasko-oczkowymi i oczkowo-odgiętymi na wyposażeniu serwisu znajdziemy klucze nastawne, w tym rozsuwane, rurowe i imbusowe. Kolejną grupę stanowią klucze nasadowe udarowe i fajkowe oraz dynamometryczne. Z pewnością też kojarzymy klucze z grzechotką, wydające charakterystyczny odgłos, dzięki którym bez użycia większej siły możemy odkręcić lub dokręcić śruby.