Serwis – najczęstsze awarie samochodowe

serwis

Warsztat samochodowy Rzeszów – najczęstsze naprawy

Serwis samochodowy jest miejscem, w którym codziennie zmagamy się z różnymi usterkami, wadami i awariami pojazdów, głównie samochodów osobowych. Poza osobówkami odwiedzają nas również właściciele różnych modeli motocykli. Oczywiście naprawa to konieczność, aby auto lub motor mógł bezpiecznie ruszyć w drogę. Jednakże bardzo ważny jest także przegląd techniczny, szczególnie przed dalszą wyprawą lub po dłuższym postoju. W każdym razie Klienci zgłaszają się najczęściej w tzw. sytuacji bez wyjścia. Różnorodność usterek jest bardzo duża i długo by o nich rozprawiać. Natomiast kilka z nich jest dosyć powtarzalna praktycznie w każdym warsztacie samochodowym. Sprawdźmy zatem co najczęściej dolega samochodom używanym.

Awaria układu elektrycznego

Żadna z awarii do przyjemności nie należy i przysparza zwykle sporo nerwów i stresu. Tak jest na przykład z elektryką, przez którą nie otworzymy szyby lub w ogóle nie ruszymy z miejsca. Decydujące o niesprawności w głównej mierze okazują się takie elementy jak: akumulator, alternator lub rozrusznik. Warto wiedzieć, że jakiekolwiek problemy z elektryką pojazdu mogą pociągnąć za sobą inne podzespoły czy elementy. Stąd też istotna jest szybka reakcja i profesjonalna pomoc.

Serwis klimatyzacji samochodowej – podstawa

Trudno wyobrazić sobie współczesne auto bez klimatyzacji, zwłaszcza w najbardziej upalne dni w roku. Wiadomym jest, że układ który jest stale eksploatowany w pewnych obszarach zwyczajnie się zużywa. Tak jest w przypadku naturalnego ubytku czynnika chłodzącego. Ale stan ten także przyspieszyć może nieszczelna instalacja. Uszkodzenia mechaniczne, korozja czy zanieczyszczenia również sprzyjają wszelkim nieprawidłowościom. Za najbardziej poważną zaś awarię uważane jest uszkodzenie kompresora.

Awaria hamulców – obowiązkowy warsztat samochodowy?

W przypadku problemów z układem hamulcowym nie możemy pozwolić sobie na jakiekolwiek zaniedbania. Układ ten jest jednym z bezpośrednio wpływających na bezpieczeństwo jazdy, a jego nieprawidłowości stanowią poważne zagrożenie. Dlatego też każdy kierowca powinien dbać o odpowiedni poziom płynu hamulcowego oraz kontrolować stan klocków. W razie natomiast wszelkich nieprawidłowości warto udać się do warsztatu samochodowego.

Drobne naprawy są równie istotne jak i serwis samego silnika

Zatarcie, zerwanie paska rozrządu czy awaria turbiny zawsze uważane są za pierwsze przyczyniające się do awarii silnika. I stanowią one jedne z dosyć częstych prac naprawczych wykonywanych przez mechaników samochodowych. Ale nie możemy też bagatelizować tzw. „drobnych” usterek typu: zbieżność opon, lusterka, wycieraczki, filtry czy płyny. Pamiętajmy że wszystkie z nich mogą uszkodzić inne zespoły samochodu oraz mają jakże istotny wpływ na bezpieczeństwo podróżujących.