Pomoc drogowa – profesjonalny transport pojazdów

pomoc drogowa

Pomoc drogowa i laweta

Pomoc drogowa w dzisiejszych czasach do dosyć popularna działalność. Coraz więcej osób korzysta w razie potrzeby z jej profesjonalnych usług. Często właśnie będąc w trasie lub nawet spacerując przez miasto możemy zauważyć holowanie pojazdu za pomocą lawety. Transport uszkodzonego pojazdu, na przykład po kolizji, to tylko jedna z kilku ofert proponowanych przez tego rodzaju firmy usługowe.

Czym zajmuje się pomoc drogowa?

Jak sama nazwa wskazuje odpowiedź zdaje się być oczywista. Stanowi ona profesjonalne wsparcie dla kierowców różnych pojazdów zdanych tylko na siebie i mających nagłe, nieprzewidziane problemy w trakcie podróży. Lawetę pomocy drogowej spotykamy zazwyczaj na miejscu awarii samochodu lub też podczas wypadku drogowego. Poza uszkodzonymi autami transport lawetą może obejmować inne usługi. Są to na przykład:

– transport motocykli, quadów, wózków widłowych, przyczep kempingowych;

– transport sprzętu budowlanego i rolniczego;

– przewóz materiałów budowlanych, mebli ogrodowych czy sprzętu domowego, jeżeli np. pojazd przewożący dany ładunek uległ na trasie awarii,

– i oczywiście przy pomocy lawety możemy transportować nowe pojazdy.

Ponadto usługi pomocy drogowej obejmują także dowóz paliwa, kiedy zaskoczy nas pusty bak, a do stacji benzynowej został jeszcze spory kawałek drogi. Bardzo często fachowcy pomagają także kierowcom wymienić koło i uruchomić ich samochód, kiedy usterka nie jest zbyt poważna lub właściciel nie był w podróży zaopatrzony w odpowiedni sprzęt naprawczy.

 

Praca pomocy drogowej – trudne warunki

Pracownicy tego rodzaju działalności muszą zostać zapoznani z wieloma zagrożeniami na stanowisku pracy. Bowiem bardzo często zdarzają się ciężkie warunki, w który należy podejmować szybkie i trafne decyzje. Do takich na pewno należą niesprzyjające warunki pogodowe, to jest: śnieżyca, mgła, ulewny deszcz czy śliska nawierzchnia drogi. A bywa, że to właśnie wtedy jest najwięcej interwencji. Do tego dochodzi przemieszczanie sie po śliskiej rampie lawety i praca z mocno napiętymi linami, często w godzinach nocnych.

Dlaczego warto korzystać z pomocy drogowej?

Każda maszyna jak wiadomo jest zawodna. Tak więc wcześniej czy później musimy liczyć się z tym, że spłata nam figla. Najczęściej zdarza się to w najmniej odpowiednim miejscu i czasie, a więc na drodze. Nie posiadamy wówczas przy sobie ani odpowiednich narzędzi, sprzętu i dosyć często również wystarczających umiejętności. Z powodu braku fachowej wiedzy próbując samodzielnie naprawić bardziej skomplikowaną usterkę możemy znacznie pogorszyć stan sytuacji. Natomiast korzystając z usług profesjonalnej pomocy drogowej, jak na przykład POMOC DROGOWA RZESZÓW 24H, mamy gwarancję prędkiego uporania się z problemem. Po pierwsze zostaniemy szybko przetransportowani w bezpieczne miejsce, czyli albo na własne podwórko lub bezpośrednio do warsztatu samochodowego. Po drugie mamy pewność, że taka firma dotrze do nas o każdej porze dnia i nocy przez wszystkie dni tygodnia. Wzywając fachową pomoc warto również dokładnie opisać zaistniały problem, ponieważ może okazać się, że auto uda się uruchomić i kierowca będzie mógł samodzielnie kontynuować swoją podróż.

W jaki sposób wezwać pomoc drogową?

Zawsze warto posiadać w swoim samochodzie numer do sprawdzonej pomocy drogowej. Oczywiście w dobie smartfonów z dostępem do Internetu można na gorąco sprawdzić i znaleźć go w sieci. Jednak w sytuacji stresowej taka prosta czynność może zająć nam więcej czasu niż zwykle. Wybierając pomoc najpierw warto sprawdzić, jakie obsługuje ona okolice. Dlatego w wyszukiwarce należy wpisać szukaną frazę, czyli pomoc drogowa i od razu dopisać nazwę konkretnego miasta.