Koronawirus – informacje i zalecenia

koronawirus

Koronawirus – pandemia!

Koronawirus z Chin oznaczony skrótem SARS-CoV-2 to nowa odmiana wirusa, z jaką przyszło się zmierzyć mieszkańcom praktycznie wszystkich regionów świata. Wywołuje on infekcje układu oddechowego i może też przyczynić się do rozwinięcia śmiertelnie niebezpiecznego zapalenia płuc. Na rozwój ciężkiej postaci choroby COVID-19 szczególnie narażone są osoby starsze, osoby z obniżoną odpornością oraz ci wszyscy, którym towarzyszą na przykład choroby przewlekłe. Ponieważ wirus ten przenoszony jest drogą kropelkową, dlatego też niezwykle istotne jest wyjątkowe zachowanie higieny, a także ograniczenie kontaktu z innymi osobami.

Koronawirus – objawy

Koronawirus wywołujący chorobę COVID-19 ma objawy podobne do tych typowych dla grypy. Zarówno grypa, jak i wspomniany wirus początkowo objawiają się osłabieniem, gorączką, suchym kaszlem oraz bólem mięśni. Zasadniczą różnicą pomiędzy nimi jest okres rozwoju choroby. Ponieważ grypa rozwija się średnio 2-4 dni, natomiast w przypadku koronwirusa od zakażenia do pojawienia się pierwszych objawów może minąć nawet 14 dni. Ponadto należy wiedzieć, że zakażenie koronawirusem może przebiegać bezobjawowo.

Dlatego też w przypadku, gdy istnieje ryzyko zakażenia konieczne jest poddanie się kwarantannie.

Koronawirus – działania profilaktyczne

Odpowiednio podjęte działania profilaktyczne mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.
W szczególności powinniśmy zwrócić uwagę na następujące zalecenia:

– unikanie wszystkich niekoniecznych kontaktów z przypadkowymi ludźmi;

– robienie większych zakupów a rzadziej, aby ograniczyć kontakt z większą ilością przypadkowych ludzi w sklepie;

– unikanie zamkniętych pomieszczeń, autobusów, sklepów, a w szczególność skupisk ludzi w zamkniętej przestrzeni;

– częste mycie rąk wodą z mydłem, zwłaszcza po powrocie do domu;

– zakaz dotykania brudnymi dłońmi twarzy i witania się przez podawanie ręki;

– załatwianie wszelkich możliwych zdalnie spraw za pomocą telefonu lub Internetu.

Warsztat samochodowy GARAGE66 – środki ostrożności

W trosce o bezpieczeństwo publiczne i w związku z potencjalnym zagrożeniem związanym z koronawirusem ograniczamy liczbę zleceń. Kontakty z Klientami staramy się ograniczyć do minimum. Ponieważ nie znamy odwiedzających nas osób zachowujemy bezpieczną odległość. Zdecydowanie częściej myjemy i dezynfekujemy ręce, ponadto używamy rękawiczek ochronnych. Solidnej dezynfekcji poddajemy też wyposażenie warsztatu i poszczególne elementy wyposażenia aut, takie jak: kluczyki, klamki, kierownicę i pozostałe najczęściej dotykane powierzchnie. Jesteśmy na bieżąco z informacjami dotyczącymi rozwoju choroby w kraju i za granicą. Bierzemy sobie do serca wszystkie zalecenia służb sanitarnych i na bieżąco wprowadzamy je w naszym warsztacie w trosce o bezpieczeństwo własne i naszych Klientów.